banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   21:54:24
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1396/9/1 چهارشنبهمدیرکل بهزیستی یزد در نشست ائمه جماعات دستگاه های اجرایی:

مهارت های زندگی و آموزش زوجین از ابتدای امسال اجرایی شد

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد، مدیرکل بهزیستی استان در نشست ائمه جماعات دستگاه های اجرایی که به میزبانی بهزیستی استان برگزار شد گفت: نقش شما در جامعه در همکاری با سازمان بهزیستی بسیار موثر خواهد بود و در مسائل سازمانی ما که بیشتر با مردم در ارتباط است آماده همکاری هستیم.

جلیل عفتی به ساختار بهزیستی اشاره کرد وافزود: این سازمان در سال 59 با نیت خیر شهید فیاض بخش تاسیس شد و سلامت اجتماعی از مهمترین مباحث این مجموعه است که در قانون برنامه ششم به آن پرداخته شده و در یکی دوسال اخیر مقام معظم رهبری وارد موضوع شدند و آسیب های اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهند و دستگاه ها موظف به گزارش هستند.هرچند مسئولین کشور استان یزد را به عنوان استانی معرفی می کنند که کمترین آسیب را داشته اما ما همچنان در تلاش هستیم تا این موارد به حداقل برسد و مشکلات برطرف شود.

وی به آمار طلاق در استان اشاره کرد و ادامه داد: در استان یزد رشد طلاق از سال 78 تاکنون از 23 ازدواج 1 طلاق به 6 ازدواج 1 طلاق رسیده و نیازمند توجه همه به این مسئله هستیم که آموزش ها از جمله مواردی است که باید جدی گرفته شد که در جهت با همکاری دادگستری و اداره ثبت طرح آموزش زوجین از ابتدای سال اجرایی شد و 16 ساعت دوره آموزشی در نظر گرفته شد تا از زمان مراجعه به امر ازدواج تا دریافت سند این آموزش ها سپری شود.

مدیرکل بهزیستی استان یزد اعتیاد را یکی دیگر از مسائل کاری بهزیستی عنوان کرد و افزود: در بحث اعتیاد نزدیک به 40 هزار پرونده ثبت شده که در مراحل درمان و تحت پیگیری لازم قرار گرفتند و در مراکز پذیرش شدند.

وی کودکان کار را نیازمند توجه جدی مسئولین دانست و تصریح کرد: 90درصد کودکان کار اتباع هستند و ما با آن سابقه فرهنگی و دینی یزد نگران هستیم و انشاا... بتوانیم جلوی رشد این مسائل و بر طرف شدن آن را در مسیر کاهش آسیب ها داشته باشیم.

منبع خبر: http://swo.ir/fa/detail.php?nid=187
لینک: http://swo.ir/fa/detail.php?nid=187
.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 932259
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18097897 تعداد بازديد زيرپورتال: 932792 اين زيرپورتال امروز: 112 سایت در امروز: 24488 اين صفحه امروز: 106