banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   21:09:23
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/9/20 دوشنبه

بازدید استاندار یزد از آسایشگاه سالمندان و معلولین فاطمه الزهرا تفت(س)

استاندار یزد با حضور در موسسه خیریه حضرت فاطمه الزهرا(س) تفت از فعالیت ها و خدمات خیری این موسسه به سالمندان و معلولین بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد در این بازدید مدیرکل بهزیستی استان یزد طی سخنانی تعداد مراکز توانبخشی بهزیستی در سطح استان را 170 مرکز ذکر کرد و گفت: از این تعداد 14 بخش  در قالب 150 تخت بستری به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند.
جلیل عفتی با اشاره به هزینه بالای نگهداری مددجویان این مراکز گفت: متوسط پرداختی بهزیستی به عنوان سرانه به ازای هر فرد ماهیانه 500 هزار تومان است.
وی با بیان اینکه سرانه نگهداری هر فرد در مراکز شبانه روزی ماهانه حداقل یک و نیم میلیون تومان است، اظهار داشت: در اصلاحیه قانون جامع حمایت از معلولین مبلغ سرانه مراکز شبانه روزی به شرایط واقعی نزدیک شده است که در صورت تصویب این قانون اجرایی می شود.
 مدیر موسسه نیکوکاری فاطمه الزهرا (س)  نیز طی سخنانی گفت: این موسسه با همت و تلاش خیران و نیکوکاران و پشتکار پرسنل آن امروزه به یکی از مجهزترین و کامل ترین موسسه های نیکوکاری کشور تبدیل شده است .
قربانی افزود: این مرکز در حال حاضر با 150 نفر پرسنل شامل پرستار، پزشک، مددکار، روانشناس و پرسنل اداری به معلولین و سالمندان و بیماران روانی مزمن خدمات می دهد.
وی با بیان اینکه 90درصد مشاغل مجموعه موسسه سخت و زیان آور است خواستار پرداخت سختی کار به پرسنل این مجموعه شد.
گفتنی است؛ موسسه نیکوکاری فاطمه الزهرا(س) تفت در سال 76 با انتقال 54 کودک کم توان ذهنی راه‌اندازی شد و در حال حاضر در بخش های سالمندان زن و مرد، بیماران روانی مزمن مرد و کودکان کم توان ذهنی به صورت شبانه‌روزی خدمات می‌دهد.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 932236
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18097004 تعداد بازديد زيرپورتال: 932769 اين زيرپورتال امروز: 89 سایت در امروز: 23595 اين صفحه امروز: 83