banner-behzisti
پنجشنبه 29 فروردين 1398   15:14:56
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/9/22 چهارشنبه

رایزنی نماینده جامعه معلولین استان یزد با نمایندگان مجلس در خصوص قانون جامع معلولین

نماینده جامعه معلولین استان یزد روز گذشته به همراه نمایندگان جامعه معلولین استانهای قزوین و تهران با حضور در مجلس شورای اسلامی با نمایندگان مجلس در خصوص تصویب اصلاحیه قانون جامعه حمایت افراد دارای معلولیت کشور رایزنی کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد، محمدحسین رادمنش رئیس جامعه معلولین استان یزد در این خصوص گفت: در این دیدار نمایندگان مجلس در خصوص طرح اصلاحیه قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت در مجلس و تصویب آن بعد از تصویب برنامه بودجه سال 97، طی هفته آینده قول مساعد دادند.

 گفتنی است؛ در این دیدار نمایندگان مردم بیرجند، قزوین، میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، در سال 83 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، لایحه جدید این قانون  در پانزدهم شهریور سال 94 با تائید هیات دولت و با تاکید رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

در لایحه جدید به داشتن صندوق فرصت های شغلی، آموزش های رایگان و برنامه های پیشگیرانه در حوزه معلولیتها، مناسب سازی اماکن عمومی و محیط شهری با ساز و کار اجرایی و مشخص، بیمه های توانبخشی و توانپزشکی و اماکن ورزشی و همچنین حق نامزدی نابینایان در مجلس شورای اسلامی اشاره شده است.

لازم به ذکر است؛ ایران جزو 40 کشوری است که قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را دارد.             


 

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 948083
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18850378 تعداد بازديد زيرپورتال: 948643 اين زيرپورتال امروز: 935 سایت در امروز: 19553 اين صفحه امروز: 928