banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   21:39:45
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/9/22 چهارشنبهمدیرکل بهزیستی استان یزد خبر داد؛

ایجاد1600 فرصت شغلی برای جامعه هدف بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: سال گذشته 1600 فرصت شغلی برای جامعه هدف بهزیستی از طریق تسهیلات دولت فراهم شده است.

جلیل عفتی با اعلام این خبر در نشست شورای هماهنگی بانکهای استان یزد گفت: بهزیستی در خدمت رسانی به جامعه هدف نگاه حمایتی ندارد بلکه ارائه خدمات به نحوی است که فرد توانمند شود.

 وی با بیان اینکه 90 درصد خدمات بهزیستی توسط خیرین و مردم ارائه می شود گفت: 850 تخت بستری سالمندان و معلولین و بیماران روانی مزمن توسط خیرین در استان به ارائه خدمات مراقبتی روزانه و شبانه در سطح استانداردهای بین المللی می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: بهزیستی آماده فراهم آوردن زمینه مشارکت شبکه بانکی استان در حوزه مسئولیت اجتماعی و فعالیتهای بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد خدمات بهزیستی را شامل طیف گسترده ای ازجامعه دانست و اظهار داشت: این خدمات صرفا برای گروه های خاص نیست بلکه عموم جامعه نیز از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

وی با بیان ایکه در برنامه ششم توسعه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی تعیین شده است، افزود: خدمات بهزیستی از قبل از تولد با مشاوره و آزمایش ژنتیک آغاز و تا دوران کهولت و سالمندی به عموم جامعه ادامه دارد.

جلیل عفتی اولویت بهزیستی در خدمت رسانی دانست و گفت: در راستای پیشگیری از معلولیتها کل ازدواج های استان مشاوره و غربالگری ژنتیک می گیرند.

وی افزود: سال گذشته نیز 600 مورد سقط درمانی بر اساس تشخیص های قبل از تولد  مشاوره و آزمایش ژنتیک در استان صورت گرفته است.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح غربالگری شنوایی و بینایی در استان گفت: در غربالگری شنوایی کلیه نوزادان استان تحت پوشش غربالگری قرار می گیرند و این امر باعث شده ما امروز ورودی ناشنوا در آموزش و پرورش استثنایی استان نداشته باشیم.

وی افزود: در طرح پیشگیری از تنبلی چشم نیز طی 20 سال اجرای طرح  4هزار اختلال بینایی کودکان شناسایی و درمان شده است. 

مدیرکل بهزیستی استان یزد تعداد طلاق های استان را سالانه 1600 مورد ذکر کرد و افزود: در راستای پیشگیری و کاهش طلاق نیز بهزیستی اقدام به آموزش زوج های جوان از طریق دفاتر ثبت ازدواج نموده است.

وی با بیان اینکه کلیه مزدوجین مکلف به شرکت در این دوره آموزشی هستند اظهار داشت: این دوره شروعی برای آموزش مفاهیم زندگی و مهارتهای آن است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد تعداد مراکز مشاوره بهزیستی در استان را 90 مرکز عنوان کرد و گفت: سالانه هزار و 160 تماس تلفنی به مرکز صدای مشاوره بهزیستی گرفته می شود.

وی با اشاره به ضرورت توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی گفت: بهزیستی خود را در قبال افرادی که در معرض آسیب هستند مسئول می داند.

وی تعداد مستمری بگیر این سازمان را 26 هزار نفر ذکر و گفت: 24 هزار نفر به صورت غیرمستمر از بهزیستی خدمات می گیرند.

جلیل عفتی با اشاره به افزایش ورودی های بهزیستی ناشی از تصادفات گفت: سال گذشته قریب 230 فوتی و 7500 مجروح ناشی از تصادفات داشته ایم که این یعنی 230 خانواده  که در آن زن و فرزند بی سرپرست شده اند و حداقل 1600 نفر که معلولیت پیدا کرده اند.

وی افزود: معلولین ناشی از تصادفات افراد سالمی هستند که پیش از این توانمند بوده و در جامعه مشارکت داشته اند و امروز دچار نقص شده و شرایط روحی دردناکی دارند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد تعداد معلولین ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی استان را 300 نفر ذکر کرد و گفت: 90درصد این افراد در اثر حوادث و تصادفات قطع نخاع شده اند.

وی در خصوص کمک هزینه ماهیانه معلولین گفت: در حال حاضر 6 هزار معلول کمک هزینه ماهیانه دریافت می کنند.

گفتنی است؛ نشست شورای بانکهای استان با بهزیستی روز گذشته با حضور مدیران بانکهای عامل استان در بهزیستی برگزار شد.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 932251
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18097692 تعداد بازديد زيرپورتال: 932784 اين زيرپورتال امروز: 104 سایت در امروز: 24283 اين صفحه امروز: 98