banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   21:23:34
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/10/11 دوشنبهکارشناس مسئول پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهزیستی استان یزد؛

معیار درستی برای انتخاب همسر در جامعه وجود ندارد

ازدواجهایی که در سطح جامعه صورت می گیرد متاسفانه در ارتباط با انتخاب همسر معیار درستی وجود ندارد.


کارشناس مسئول پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهزیستی استان یزد با بیان این مطلب گفت: زوجین شناخت و آگاهی از هم و فرهنگهای هم ندارند و به این علت با تشکیل خانواده سازگاری بین آنها وجود نخواهد داشت.
فاطمه محمدی تصریح نمود: حتی در خانواده هایی هم که سعی شده از نظر سطح فرهنگ و آداب و رسوم جامعه در انتخاب همسر به هم نزدیک باشند تا ازدواج پایداری بیشتری داشته باشد، اما به سبب نداشتن شناخت و آگاهی نتوانسته اند زندگی خوبی داشته باشند، در صورتی که می توان با شناخت، حتی اگر ازدواج با فرد غریبه ای هم صورت می گیرد، بتواند  پایداری داشته باشد .
این روانشناس با اشاره به دور ماندن فرزندان از مهارتهای ارتباطی و مسئولیتهای زندگی در حین تحصیل گفت: زمانی که درس می خواند مسئولیتهای کمتری نیز در زندگی به او داده می شود در صورتی که در خانواده های گذشته اگر ازدواج موفقی داشته اند، تنها به دلیل سبک زندگی خانواده بوده است که فرزند همراه با بزرگ شدن، برای ازدواج هم آماده می شد.
محمدی افزود: در گذشته به فرزندان همراه با درس خواندن، مسئولیتهای دیگر هم داده می شد و همزمان هم درس می خواند و هم چند کار را با هم انجام می داد، اما متاسفانه در حال حاضر اگر دو مسئولیت را به دانش آموزی که تازه دیپلم گرفته بدهیم، واقعا گیج می شود و کاری از دستش بر نمی آید.
کارشناس مسئول پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهزیستی استان یزد گفت: در آموزشهای پیش از ازدواج، تمرین هایی به بچه ها داده می شود که با انجام آن، به خوبی متوجه خواهند شد که چگونه چند کار را با هم انجام دهند و تحمل سختی ها و چالش های زندگی را داشته باشند.

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 932244
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18097212 تعداد بازديد زيرپورتال: 932777 اين زيرپورتال امروز: 97 سایت در امروز: 23803 اين صفحه امروز: 91